AKTUALNOŚCI

PIT 2015: Doradcy Podatkowi Osobom z Niepełnosprawnością

29/03/16

 

Samorząd zawodowy doradców podatkowych już po raz szósty organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych, w tym roku pod hasłem: Akcja PIT 2015: doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością.

Z wielka przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad naszą akcją objął Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła.

 Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2015 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków.

W Województwie Opolskim dyżury telefoniczne pełnić będzie 13 doradców. W załączeniu tabela wraz z nazwiskami i nr telefonów oraz miejscem wykonywania czynności doradztwa podatkowego. Dyżury telefoniczne będą się odbywać codziennie w terminie od 18.04-22.04. w godz. od 09:00-15:00. W dniu otwartym (26.04.) w godz. od 09:00-15:00 doradcy – w swoich Kancelariach - będą udzielali bezpłatnych porad przy wypełnianiu zeznań rocznych. W załącznikach znajdziecie Państwo także skan pisma od Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły oraz informacje dotyczące procedur obowiązujących podczas trwania akcji.

Załączniki :